fbpx
FAQ

Zawsze zalecamy stosowanie kasku. Wymagamy go bezwzględnie w przypadku aut z klatką bezpieczeństwa oraz samochodów z otwartym dachem.

Warto zadbać o strój. Powinien być dopasowany do ciała i nie utrudniać ruchów kierownicą. Co do obuwia, to najlepiej sprawdzi się sportowe, z miękką i płaską podeszwą. Samochód powinien być sprawny technicznie i zatankowany do pełna. Bardzo ważne są opony i klocki hamulcowe. Ich stan musi pozwalać na jazdę po torze. Przed wizytą na torze powinieneś uzupełnić wszystkie płyny w aucie.

Kask, buty, ochraniacze, rękawice i ubiór przeznaczone do jazy motocyklem.

Nie, w naszym ośrodku nie ma ograniczeń pod tym względem. Jesteśmy jednymi z nielicznych w Polsce, gdzie te limity nie obowiązują.

Możesz, lecz nie będą one mogły przebywać z Tobą w samochodzie podczas kursu. Przygotowaliśmy dla nich strefę oczekiwania w budynku głównym.

Tak, możesz jeździć z pasażerem i nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Osoba ta musi być pełnoletnia. Jeśli nie jest, musi mieć zgodę rodzica. Przed wjazdem na tor Twój pasażer musi podpisać oświadczenie.

Możliwe są obie opcje. Możesz skorzystać z auta, którego używasz na co dzień. Pozwala to poznać jego charakterystykę i zachowanie w nietypowych sytuacjach, a potem wykorzystać tę wiedzę i nabyte u nas umiejętności na drodze. Ale jeśli wolisz, możesz zdecydować się na sportowy samochód z naszej ciekawej floty.

W przypadku, gdy pogoda uniemożliwi odbycie jazd lub przeprowadzenie szkolenia, wpłacone środki przesuwamy na pierwszy kolejny wolny termin.

Tak, jak najbardziej.

Mamy stanowisko do wymiany ogumienia i wyważania kół.

Tak, mamy stanowisko, na którym w razie potrzeby można dokonać drobnych napraw.

Nie.

Tak, ale wiąże się to z dodatkową opłatą.

Tak, konieczna jest wtedy dodatkowa opłata.

Teren ośrodka jest zamknięty i wyłączony z ruchu, więc tablice nie są wymagane. Na żądanie gospodarzy toru, gość powinien okazać dokument potwierdzający legalność samochodu. Pojazd musi mieć także ważną polisę OC.

Zgodnie z regulaminami ośrodka, dostępne jest miejsce serwisowe. W ramach tej przestrzeni gość ma swobodę, ale musi jednocześnie zadbać o czystość. W przypadku prac serwisowych wymagane jest używanie mat zabezpieczających przed zabrudzeniem podłoża.

Szkolenie bezpiecznej jazdy samochodem na Torze Modlin trwa 7 godzin. Tyle samo przewidujemy na szkolenie bezpiecznej jazdy motocyklem. Zdecydowana większość kursu, bo aż 75 % szkolenia, to zajęcia praktyczne na torze szkoleniowym i płytach poślizgowych.

Jazy wolne odbywają się na naszym torze sportowo-treningowym, a więc w bezpiecznych warunkach. Dodatkowo nad bezpieczeństwem uczestników treningu czuwają flagowi oraz instruktorzy, reagujący na wszystkie ryzykowne zachowania i sytuacje.

Tak, instruktor towarzyszy uczestnikowi przez cały czas. Najpierw podczas przygotowań do jazdy, a następnie jest w aucie już podczas jazdy. Instruktorzy opiekują się gośćmi i są do ich dyspozycji również podczas innych wydarzeń na Torze Modlin, takich jak wolne jazdy czy szkolenia bezpiecznej jazdy.

Tak. Za różne aktywności z oferty Toru Modlin: szkolenia bezpiecznej jazdy, wolne jazdy, jazdę po torze samochodem z naszej floty, można zapłacić na miejscu. Przyjmujemy płatność kartą lub gotówką.

Oczywiście. Dotyczy to nie tylko szkoleń bezpiecznej jazdy samochodem i motocyklem, ale również pozostałych aktywności z naszej oferty: jazdy po torze samochodem z floty Toru Modlin, wolnych jazd, szkolenia jazdy ekonomicznej oraz defensywnej.

Z płyt poślizgowych w naszym ośrodku mogą korzystać samochody osobowe, ciężarówki oraz autobusy.

Nie. Przede wszystkim przed każdymi wolnymi jazdami są odprawy, a więc instruktorzy opiekują się uczestnikami już od pierwszych chwil. Dodatkowo, instruktorzy są do dyspozycji gości przez cały czas imprezy i służą pomocą. Płatne są indywidualne konsultacje z instruktorem. Można wynająć go na godzinę (lub dłużej) i wtedy jest do dyspozycji na wyłączność.

Kursy bezpiecznej jazdy, szkolenia jazdy ekonomicznej oraz jazdy defensywnej proponowane przez Tor Modlin kierowane są do wszystkich. Zapraszamy kierowców początkujących, jak i zawodowych. Mamy kursy dla osób prywatnych oraz szkolenia przygotowane z myślą o firmach.

Zawsze działa ubezpieczenie OC pojazdu. Nie ma znaczenia, czy do zdarzenia doszło na torze, czy gdziekolwiek indziej. Zakresu tego ubezpieczenia nie reguluje ubezpieczyciel, tylko Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, w tym posiadaczy pojazdów mechanicznych. W niej nie ma nic na temat ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela w związku z jazdami po torach. Każdy z gości może także na własną rękę rozszerzyć swoje ubezpieczenie o AC.