FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Czy podczas jazdy samochodem po torze potrzebny jest kask?

Zawsze zalecamy stosowanie kasku. Wymagamy go bezwzględnie w przypadku aut z klatką bezpieczeństwa oraz samochodów z otwartym dachem.

Czy przed szkoleniami albo jazdą swobodną samochodem konieczne są jakieś specjalne przygotowania?

Warto zadbać o strój. Powinien być dopasowany do ciała i nie utrudniać ruchów kierownicą. Co do obuwia, to najlepiej sprawdzi się sportowe, z miękką i płaską podeszwą. Samochód powinien być sprawny technicznie i zatankowany do pełna. Bardzo ważne są opony i klocki hamulcowe. Ich stan musi pozwalać na jazdę po torze. Przed wizytą na torze powinieneś uzupełnić wszystkie płyny w aucie.

Jaki strój obowiązuje motocyklistów?

Kask, buty, ochraniacze, rękawice i ubiór przeznaczone do jazy motocyklem.

Czy na Torze Modlin obowiązują limity głośności wydechu?

Nie, w naszym ośrodku nie ma ograniczeń pod tym względem. Jesteśmy jednymi z nielicznych w Polsce, gdzie te limity nie obowiązują.

Czy na szkolenie mogę zabrać bliskie osoby: rodzinę lub znajomych?

Możesz, lecz nie będą one mogły przebywać z Tobą w samochodzie podczas kursu. Przygotowaliśmy dla nich strefę oczekiwania w budynku głównym.

Czy na samochodowe jazdy swobodne mogę zabrać pasażera?

Tak, możesz jeździć z pasażerem i nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Osoba ta musi być pełnoletnia. Jeśli nie jest, musi mieć zgodę rodzica. Przed wjazdem na tor Twój pasażer musi podpisać oświadczenie.

Czy na szkolenie powinienem przyjechać swoim samochodem, czy mogę skorzystać z Waszego pojazdu?

Możliwe są obie opcje. Możesz skorzystać z auta, którego używasz na co dzień. Pozwala to poznać jego charakterystykę i zachowanie w nietypowych sytuacjach, a potem wykorzystać tę wiedzę i nabyte u nas umiejętności na drodze. Ale jeśli wolisz, możesz zdecydować się na sportowy samochód z naszej ciekawej floty.

Czy w razie warunków uniemożliwiających jazdę, otrzymam zwrot pieniędzy?

W przypadku, gdy pogoda uniemożliwi odbycie jazd lub przeprowadzenie szkolenia, wpłacone środki przesuwamy na pierwszy kolejny wolny termin.

Czy na miejscu jest wulkanizacja?

Mamy stanowisko do wymiany ogumienia i wyważania kół.

Czy na miejscu jest warsztat?

Tak, mamy stanowisko, na którym w razie potrzeby można dokonać drobnych napraw.

Czy jednym samochodem może jeździć dwóch kierowców?

Tak, ale wiąże się to z dodatkową opłatą.

Czy auto może nie mieć numeru VIN lub tablic rejestracyjnych?

Teren ośrodka jest zamknięty i wyłączony z ruchu, więc tablice nie są wymagane. Na żądanie gospodarzy toru, gość powinien okazać dokument potwierdzający legalność samochodu. Pojazd musi mieć także ważną polisę OC.

Czy jest miejsce na rozstawienie namiotu, serwisu, grilla?

Zgodnie z regulaminami ośrodka, dostępne jest miejsce serwisowe. W ramach tej przestrzeni gość ma swobodę, ale musi jednocześnie zadbać o czystość. W przypadku prac serwisowych wymagane jest używanie mat zabezpieczających przed zabrudzeniem podłoża.

Ile trwa szkolenie bezpiecznej jazdy?

Szkolenie bezpiecznej jazdy samochodem na Torze Modlin trwa 7 godzin. Tyle samo przewidujemy na szkolenie bezpiecznej jazdy motocyklem. Zdecydowana większość kursu, bo aż 75 % szkolenia, to zajęcia praktyczne na torze szkoleniowym i płytach poślizgowych.

Czy podczas wolnych jazd na torze jest bezpiecznie?

Jazy wolne odbywają się na naszym torze sportowo-treningowym, a więc w bezpiecznych warunkach. Dodatkowo nad bezpieczeństwem uczestników treningu czuwają flagowi oraz instruktorzy, reagujący na wszystkie ryzykowne zachowania i sytuacje.

Czy podczas jazdy sportowym samochodem z floty Toru Modlin jest z nami instruktor?

Tak, instruktor towarzyszy uczestnikowi przez cały czas. Najpierw podczas przygotowań do jazdy, a następnie jest w aucie już podczas jazdy. Instruktorzy opiekują się gośćmi i są do ich dyspozycji również podczas innych wydarzeń na Torze Modlin, takich jak wolne jazdy czy szkolenia bezpiecznej jazdy.

Czy za wolne jazdy lub szkolenie bezpiecznej jazdy można zapłacić na miejscu?

Tak. Za różne aktywności z oferty Toru Modlin: szkolenia bezpiecznej jazdy, wolne jazdy, jazdę po torze samochodem z naszej floty, można zapłacić na miejscu. Przyjmujemy płatność kartą lub gotówką.

Czy można kupić voucher uprawniający do skorzystania ze szkolenia bezpiecznej jazdy?

Oczywiście. Dotyczy to nie tylko szkoleń bezpiecznej jazdy samochodem i motocyklem, ale również pozostałych aktywności z naszej oferty: jazdy po torze samochodem z floty Toru Modlin, wolnych jazd, szkolenia jazdy ekonomicznej oraz defensywnej.

Dla jakich pojazdów są płyty poślizgowe na torze szkoleniowym?

Z płyt poślizgowych w naszym ośrodku mogą korzystać samochody osobowe, ciężarówki oraz autobusy.

Czy z porady instruktora podczas jazd wolnych można skorzystać tylko odpłatnie?

Nie. Przede wszystkim przed każdymi wolnymi jazdami są odprawy, a więc instruktorzy opiekują się uczestnikami już od pierwszych chwil. Dodatkowo, instruktorzy są do dyspozycji gości przez cały czas imprezy i służą pomocą. Płatne są indywidualne konsultacje z instruktorem. Można wynająć go na godzinę (lub dłużej) i wtedy jest do dyspozycji na wyłączność.

Dla kogo są szkolenia oferowane przez Tor Modlin?

Kursy bezpiecznej jazdy, szkolenia jazdy ekonomicznej oraz jazdy defensywnej proponowane przez Tor Modlin kierowane są do wszystkich. Zapraszamy kierowców początkujących, jak i zawodowych. Mamy kursy dla osób prywatnych oraz szkolenia przygotowane z myślą o firmach.

Co z ubezpieczeniem, jeśli podczas jazd wolnych na torze dochodzi do kolizji?

Zawsze działa ubezpieczenie OC pojazdu. Nie ma znaczenia, czy do zdarzenia doszło na torze, czy gdziekolwiek indziej. Zakresu tego ubezpieczenia nie reguluje ubezpieczyciel, tylko Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, w tym posiadaczy pojazdów mechanicznych. W niej nie ma nic na temat ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela w związku z jazdami po torach. Każdy z gości może także na własną rękę rozszerzyć swoje ubezpieczenie o AC.